logo
Toplam 1 sayfadan 2 kayıt listeleniyor
Toplam 1 sayfadan 2 kayıt listeleniyor

Türk Klasikleri

Türk Edebiyatı, dünya ülke edebiyatları arasında en zengin çeşitliliğe sahiptir. Bunun nedeni birçok kültürü, etnik kökeni, dili, tarihi ve yaşanmışlığı barındıran topraklara sahip olmasıdır. Türk Edebiyatında; roman, şiir, deneme, biyografi, gezi, hikâye ve masallar vardır.

Yazarlarımızın her biri değerli ve unutulmaz eserlerin sahipleridir. Birçok yazarımızın kitabı dünya dillerine çevrilmiş ve filmlere konu olmuştur. Türk edebiyat eserlerimizi bize kazandıran yazarlarımız arasında, Ömer Seyfettin oldukça önemli bir yere sahiptir.

Ömer Seyfettin klasikleri; Sivri Sinek, Yalnız Efe, Turan Masalları ve Türkçe Peçete Türk klasikleri arasındadır. Aynı zamanda Ömer Seyfettin'in birbirinden farklı eserleri arasından seçmelerin olduğu set satışımızdadır.

Türk klasikleri yazarlarından Gülten Dayıoğlu tarafından kaleme alınan Kıyamet Çiçekleri, Cengiz Aytmatov Cengiz Han'a Küsen Bulut, Hamiyet Sezer Feyzioğlu Bir Osmanlı Valisinin Hazin Sonu: Tepedelenli Ali Paşa İsyanı Türk klasikleri olarak almanız ve okumanız gereken kitaplarımız arasındadır. Türk klasikleri geniş bir zamana yayılmış, bu süreçte farklı dönemlere şahit olmuş, geçmiş zamanda yaşamış ve o dönemin yaşantısını solumuş yazarlarımız tarafından konu edilmiştir.

Türk klasikleri eserlerinde, sosyolojik bazı konuları da ele almaktadır. Dönem toplumunun yaşantısı, aşkları, yaşam biçimi, giyim ve konuşma üslubunu yansıtan eserlerdir. Türk klasiklerinde en dikkat çeken anlatım, yer yer bulunduğu döneme dair aksanlı kelimelerin kullanımıdır. Yer alan kitap kategorilerimizde muhakkak ziyaret etmeniz gereken bölümler arasındadır.

Türk Edebiyatı

Türk Edebiyatı tükenmeyen bir yapıda, sürekli olarak kendisini yenilemeye ve yepyeni edebi eserleri edebiyata kazandırmaya devam ediyor.

Haldun Taner Berlin Mektupları, Fakir Baykurt Yarım Ekmek, Şehbenderzade Filibeli Ahmed Hilmi Amak-ı Hayal, Tektaş Ağaoğlu Liman, Kemal Tahir Yol Ayrımı, Orhan Veli Hoşgör Köftecisi, Hüseyin Rahmi Gürpınar Gulyabani gibi birçok eser Türk edebiyatında yerini almıştır. Muhteşem üslubu, anlatım tarzı, yazım dili ve karakterleri ile unutulmaz eserler arasındadır. Türk edebiyatı, diğer dünya edebiyatlarından daha zengin bir yapıdadır.

Bunun nedeni türlerinin; doğa, didaktik, epik, lirik, edebi, şiir, destan, Osmanlı dönemi edebi eserleri, tasavvuf gibi birçok alana ait eserler ortaya çıkarmış olmasıdır. Türkiye'nin bereketli topraklarında yetişen yazarlar tarafından kaleme alınan en güzel eserler, Türk edebiyatında yerini almıştır.

Eserlerin en önemli özelliği; her türde kitabın yer aldığı farklı edebi türlere yer verilmesi, birçok akıma ev sahipliği yapması ve Türk edebiyatının zengin anlatıma sahip olmasıdır.

 

Menü
Bizi Arayın
0555 051 14 44