logo
Toplam 1 sayfadan 36 kayıt listeleniyor
Fotoğraf
Ürün Kodu
Ürün
Puan
Fiyat
Toplam 1 sayfadan 36 kayıt listeleniyor

Sosyoloji Kitapları

Toplum bilimi olarak bilinen sosyoloji; toplum sorunlarını tabaka halinde inceleyen, araştıran, diğer toplumlarla karşılaştıran ve olması gerekeni uygulamayı amaçlayan bir bilim dalıdır. Birçok edebiyat türünde sosyolojik romanlar ya da edebi türler karşınıza çıkıyor.

Bunun nedeni dünyanın her alanında yaşanan kaos, işsizlik, savaş, ekonomik çöküş, hukuksal sorunlar, toplumsal statü, toplumsal sınıf farkı gibi konuların olmasıdır. Dünya edebiyatına konu olan bu sorunlar adına yazılmış kitaplar, toplumu bilinçlendirmeyi hedefleyen eserlerdir. İnsan kültürlerinin; karşılaştırma yöntemiyle incelendiği, bulundukları yaşam biçimi, coğrafi ve ekonomik koşulların irdelenerek, eksiklerin giderilmesine yönelik yazılan birçok kitap ve eser vardır.

Toplumsal norm, kural ve baskıların toplum üzerindeki etkileri her dönemde incelenme konusu olmuştur. Sosyoloji toplumun üzerindeki etkileri incelerken, insan bedeninde yarattığı ruhsal tahribatı ise psikoloji bilimine devreder. Sosyoloji ve psikoloji, aslında iç içe olan bilim dallarıdır. Toplumsal sorunlarda sosyoloji bilimi, bunun kaynağını arar. Sosyoloji; alanını bulunduğu bölgeye göre sınırladığı gibi, dünya genelini de ele alabilir.

Bu durumlar dünya genelini etkileyen salgınlar, ekonomik sorunlar ya da savaşlar gibi nedenler olabilir. Böyle durumlarda ise sosyoloji; dünya genelindeki toplumu tüme varım ve tümden gelim yöntemiyle inceler. Sizlerin okumasını sağlamak adına sosyolojinin önem kazandığı günümüzde, zengin bilgilerden yararlanacağınız kitapları indirimli ve en uygun fiyatlara hizmetinize sunuyoruz.

Bunlar; Atruş’tan Maxmur’a Arzu Yılmaz, Bireysellik ve Kültür Georg Simmel, Bilim Sosyolojisi İncelemeleri Kolektif, Toplumsal Cinsiyet Din ve Kadın Asım Yapıcı, Siyasal ve Sosyal Bilimler Şerif Mardin, Postmodernliğin Durumu David Harvey kitapları sosyolojiyi farklı konularda ele alan kitaplardır. Sosyoloji kitaplarında; dil, din, ırk, cinsiyet, politika, siyaset, psikoloji, ekonomi gibi birçok konu vardır. Bu konuların ayrı ayrı bilim dallarıyla incelenmesi gerekebilir. Hukuk olarak sosyoloji incelendiğinde, toplumun mevcut hukuksal yapıya olan etkisi gözler önüne serilir.

Menü