logo
Toplam 1 sayfadan 28 kayıt listeleniyor
Fotoğraf
Ürün Kodu
Ürün
Puan
Fiyat
Toplam 1 sayfadan 28 kayıt listeleniyor

İngiliz Edebiyatı

İngiliz topraklarında, kendi diline ve anlatımına özgü olarak, birçok ülke yazarları tarafından kaleme alınmış, geçmişi tarihi dönemlere dayanan dünya edebiyatları arasındadır. İngilizce dilinde yazılan eserler; İngilizcenin evrensel bir dil olarak kabul görmesiyle birçok ülkeye ait olmuştur.

Çeviriler ile dünya kütüphanelerinde yerini alan eserlere sahiptir. Eserlerin evrensel dil niteliği taşımasının önemi büyüktür. William Shakespeare eserlerinin tüm dünyada tanınıyor olmasının en önemli özelliği, birçok sanat türü olan film, tiyatro, opera gibi sanat dalında kendi dilinde kullanımının olmasıdır. İngiliz edebiyatına, eserleriyle katkı sağlamış olan yazarların hepsi İngiliz değildir. Farkı ülke yazarları da İngiliz edebiyatına eserler kazandırmıştır.

Bunlar; İrlandalı James Joyce, Amerikalı Edgar Allan Poe, İskoç Robert Burns, Polonyalı Joseph Conrad gibi yazarlardır. Sizlere sunduğumuz İngiliz edebiyatı eserleri arasında; Frankenstein ya da Modern Prometheus Mary Shelley, İkna Jane Austen, Robinson Crusoe Danıel Defoe, Narcissus’un Zencisi Joseph Conrad, İnsandan Kaçan Jean-Baptiste Poquelin Moliere gibi kitaplar, kaliteli anlatıma sahip eserlerdir.

Menü